Blogunuz Cep Mobil Şablona Hazırmı


Blogunuz Mobil şablona hazırmı ? Blogunuzun mobil şablona hazır olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Blogunuzu  mobil seçim için kontrol edin. Cep telefonların yoğunlaştığı günümüzde blogların da mobil telefonlar tarafından izlendiğini unutmamamız lazım.

Dünya üzerinde İnternet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Durum böyle olunca ister istemez bloglarınızı artık kontrol etmenizde kaçınılmaz olmuştur.Blogunuzun mobil dünyasını nasıl kontrol edeceksiniz.

Telaş yapmayın.Birçok blog zaten bu konum için blogger developerlar tarafından hazır hale getirildi. Aslında hergün gördüğümüz ama dikkat etmediğimiz mobil şablonumuzun, hazır olup olmadığını hemen kontrol edebilirsiniz. Dinamik ve Klasik blogların mobil şablonları, blogger ayarlardan olduğundan yapılacak kontrol işleminde farklılık olmayacaktır.

İzleyeceğimiz yol :

Blogger ⇒ Şablonlar ⇒ Mobil ⇒ Dişliye tıklayın

Açılan yeni kutuda “Evet Mobil Cihazlarda Mobil Şablonu göster” yazılı olan yerin işaretli (onaylı) olması gerekiyor.

İstege bağlı seçim :

Mobil şablonu seçin yazan yere tıkladığınızda blogger görünümleri ile ilgili birkaç seçenek göreceksiniz. Her birine tıklayarak kontrol edin. Beğendiğiniz bir görünümü seçebilirsiniz. Blogger ayarlar gereği “varsayılan” olarak ayarlanmıştır. Siz ayarları değiştirebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra ön izleme yaparak beğendiğinizi kaydedin.

Blogger Mobil şablon seçimi