Blogger Menü Çubuğu Altında Otomatik Yeni Slider Eklentisi

Blogger, Ana sayfa Menü gezinme çubuğunun hemen altına eklenebilen gövde kısmında büyük resim, yazı linki ve hemen sağ tarafında alt alta sıralı 5 adet farklı yazılardan oluşan Otomatik Yeni Slider Eklentisi. İmrenerek kullanmak istediğiniz özel tasarım blog temalarını aratmayacak kadar güzel, her blog yazarının sahip olması gerektiği, kurulumu biraz dikkat edilerek yapıldığında çok basit bir eklenti. Menü Çubuğu Altında Otomatik Yeni Slider Eklentisi ilk bakışta size zor gibi gelebilir. Ancak eklentinin nasıl kurulduğu ile ilgili adımları iyice okuyarak takip ettiğinizde çok basit bir şekilde blogunuza kurabileceksiniz.
Bir önceki yazımızda, farklı bir slider eklentisi olan, etiketleri kullanarak menü çubuğunun altında, blog kayıtlarının üstünde otomatik olarak ilerleyen Manşet formatında Slider Etiket Eklentisinden bahsetmiştim. Bu yeni eklentimizde aynı etiket mantığı ile çalışmakta. Sadece etiketleri değiştirerek her hafta okuyucu kitlenize etiketleriniz yardımı ile farklı yazılarınızı Yeni Slider gadgetinizde sunabilirsiniz.
Otomatik Slider Eklentisinin mantığı bir önceki yazımda belirttiğim gibi, blog yazılarınıza eklediğiniz etiketlerin şablon kodlarınızda bulunan Feeds yardımı ile okunarak, Yazı başlık linki, Yazı resmi ve Yazı kısa açıklamsının akıcı olarak  dönüşümünden oluşuyor. Eklentinin diğer özellikleri, etiketinize bağlı olarak, kaç adet resimli açıklamalı yazınızın otomatik dönmesini  belirleyebiliyorsunuz.  Hazırsanız Otomatik Yeni Slider Eklenti kurulum aşamalarına başlayalım.

Menü Çubuğu Altında Otomatik Yeni Slider Eklenti Kurulumu :