Blogger Sayfalar Sekmesi Değişti

Blogger temasını değiştirmemiş eski blog kullanıcıları için halen geçerliliğini koruyan ve yeni blog kullanıcıları için, Yeni sayfalar sekmesinde göster, gizle, web bağlantısı gibi uygulamaları göremeyeceksiniz. 27 Şubat 2014 tarihinde Blogger Buzz’un resmi sitesinde sayfaları kullanmak daha kolay başlığı ile açıklama yaptı. Ancak konunun özünü incelediğimizde blogger da çalışma yapılırken xx şeklindeki kod hatalarının tarayıcı ile uyumsuzluğunun giderilmesi ile ilgiliydi.

Yeni sayfalar sekmesine baktığınızda eskiden alışık olduğunuz, gizleweb bağlantısı gibi isimler artık maalesef görülmüyor. Alışık olduğunuz eski uygulamalar için artık Blog editöründe yazar gibi sayfa oluşturacak ve yayımlayacaksınız. Sayfa görünüm sayıları, yorumlar, tarih ve yazar bilgileri gibi sayfa içeriklerinizi de artık görebilme özelliği getirildi. Bir sayfa oluşturmak istediğinizde, içerik yayını oluşturup, yeni yayın sekmesine tıklayarak yazı editöründe hazırlayacak, yayınlama ve silme şeklinde kullanacaksınız.

Sonuç olarak sayfa yazınızı Google+ ile gönderebilecek, yorum yazabilecek, sayfalarınızı taslak konumuna alabilecek ve sayfalar hakkında sağ taraftan istatistik bilgilerinizi görebileceksiniz.

Web linklerini nasıl ekleyeceksiniz?

1. Yerleşim → SayfalarGadget'i açın.
2. Eklentinin Alt kısmında bulunan ve yeni eklenen “Harici bağlantı ekle” linke tıklayın.  

3. Açılan pencere üst kısma bağlantının ismi sayfa başlığını, alt kısma ise web adresi link bağlantınızı yapıştırın ve kaydedin. Sayfaya verdiğiniz bağlantı linki sağ pencere içinde görülecektir. Blogger link ekleme kapasitesini halen değiştirmedi ise 20 Adet bağlantı linki ekleyebilirsiniz. 
Bu çalışmanın blogger yazarları için ne kadar faydalı olduğunu ilerleyen zaman içinde daha iyi anlayabileceksiniz. Blogger statik sayfa linklerini ekleyebileceğiniz gibi, ayrıca yazınıza atamış olduğunuz etiket bağlantı linkini de ekleyebilirsiniz. Etiket bağlantı linki ve etiket hakkındaki açıklamayı aşağıda verilen bağlantı linkinden inceleyebilirsiniz.

İlgili Makale: 

Blogger Makale Etiketi Nasıl Oluşturulur

Konu hakkında sizde düşüncelerinizi yazın.