Google Drive Doküman Yazı Stilini Varsayılan Olarak Belirleme


Google DriveDokümanlar ile oluşturulan yazı stil ve biçimler, kullanılan doküman için, varsayılan kalıcı karakter stil ve biçim olarak nasıl düzenlenerek kullanılır? 

Google dokümanlar aracını, Office Word belgesi gibi kullanarak, arkadaş, dost veya eğitim amaçlı kullanabilir veya hazırladığınız dokümanı E-posta gönderir gibi de gönderebilirsiniz.


Google Drive Dokümanları kullanarak, Dokümanı E-posta olarak yetkilendirme ve gönderme ayarları nasıl yapılacak sonraki makalede ayrıca detaylı olarak anlatılacak. 
👪

Google dokümanlar aracını kullanarak belirlediniz yazı stil ve biçimleri kalıcı varsayılan olarak nasıl düzenleyeceğiz ile ilgili adımlar. 

Doküman Yazı Stilini Varsayılan Olarak Belirleme:

1. Google Drive, Doküman belgenizi açın.

2. Menü çubuğu → Biçim → Paragraf stilleri 
Seçenekler, Büyük resim incele


3. Seçenekler üzerine farenizi götürün.

4. Açılan pencerede şu ayarları göreceksiniz. Büyük resim incele


 Varsayılan stillerim olarak kaydet: Sizin düzenlediğiniz stili kaydeder. Yazılarınızı artık bu ayar ile kullanırsınız.

→ Varsayılan stillerimi kullan: Google dokümanlar varsayılan kendi ayarlarını kullanır.

→ Stilleri sıfırla: Düzenleme yaptığınız tüm stilleri sıfırlayarak varsayılan ayarlara döndürür.

İpucu: Yukarıda anlatılan işlemleri kullanmak için, “CTRL + A” klavye kısa yolu ile tüm yazıları seçebilir veya fareniz ile belirlediğiniz alanı seçersiniz.


Google Drive Dokümanlar “Yazı Stilini Varsayılan Olarak Belirleme” ile ilgili neler yapılabileceğini inceledik. Bir sonraki makalemizde anlatılacak konulardan haberdar olmak için Takip edebilirsiniz. Farklı Google Drive makalelerinde görüşmek üzere; 😊