Google Plus Sosyal Paylaşım Penceresi Değişti


Google Plus sosyal paylaşım pencere görüntü ve kullanımı değişti. Bir makale veya web site içeriğini paylaşırken artık farklı bir pencere ve kullanım ile karşılaşacaksınız.

Sosyal paylaşım devi Google Plus’un paylaşım aracı olan Google+ artık farklı bir kullanım ile karşınıza çıkacak. Paylaşım çevrelerini seçmek, çevreler arasında farklı çevreleri işaretleme yapmak gibi işlemler eski kullanımdan çok daha farklı. Şu anda Blogger hariç Web siteleri için farklı bir görünüm ile çalışan Google Plus paylaşım penceresini önce kendi blog makale paylaşımı için sonra herhangi bir web site makale paylaşımı için deneyin.

Her iki kullanımda farklılığı göreceksiniz. 14 Aralık 2016 tarihinde yapılan bu değişik ile herhalde Google 2017 senesine merhaba diyecek.

Google Plus sosyal paylaşım pencere kullanımı hakkındaki yeni gelişmeleri takip ederek zorlandığınız yerler için bilgi edinebilirsiniz.

Google Plus sosyal paylaşım eski pencere görünümü "Blogger";Google Plus sosyal paylaşım yeni pencere görünümü "web siteleri";


Yukarıda birbirinden farklı kullanıma sahip iki pencereyi inceleyin ve yeni paylaşım pencere kullanımı hakkındaki adımları takip edin.

1. Herkese açık Dünya simgesine tıklayın.

2. Açılan pencerede çevrelerinizi seçin. Ancak burada bir seçim hakkınız mevcuttur.

3. Pencereyi aşağıya doğru kaydırın “Daha fazlasını görüntüle” seçenekleri göreceksiniz.
  • Herkese açık
  • Koleksiyonlar
  • Topluluklar 
  • Çevreler ve arama penceresinde bulmak istediğiniz kişiler.
4. Eski paylaşım seçeneklerinde, Paylaş butonu ile paylaşım yapılırken yeni seçeneklerde Yayınla ön plan çıkıyor.

5. Makale açıklaması eski sistemde daha fazla iken yeni sistemde tek satır olarak belirlenmiş

6. Sol üst kısımda “X” çarpıya tıklarsanız, “Bu yayın silinsin mi?” ile karşılaşacaksınız.

Yeni sistem paylaşım penceresinde herhangi bir yorum olmadığından bu konuda açıklama düşünmedim. Google’un bu konuda düşüncelerine saygı duyarak izlemeye devam ediyoruz.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi sizde paylaşın.

Yorumlar