Resimlerinizi Doğru Yerde Depolayın


Blog'unuz da kullandığınız resim, video gibi görselleri barındıran servisleri iyi seçmenizi şiddetle öneririm. 6 Ay sonra Blog'unuza eklediğiniz resimleri göremiyebilirsiniz! 
Bazı barındırıcı servisler size çok cazip gelebilir. Resimlerinizi yüklemeden önce kullanım prosedürünü kesin okuyun. Sizlere şu yada bu siteler diyemem. Demem de doğru olmaz. Ancak bazı, Blog yazar arkadaşların resimlerini farklı yerlerde barındırdığını görüyorum. 


Blog'larınızdaki resimleri depo olarak kullandığınız servisler görsellerinizi belirli süre sonunda sildiklerinde yazılarınızda ki resimler artık görülmeyecektir. 
Sonradan üzülmemek için gereken önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim. Şimdi aşağıda bir örnek yazı vererek konuyu aydınlatalım. 

Örneğin: 


5 MB dosya boyutuna kadar, bmp, gif, jpg, png resim biçimleri desteklenir ve en az 6 ay boyunca saklanır.” 

Yukarıda kırmızı içine aldığım yazıya dikkat edin. Resimlerin 6 ay saklanacağı yazıyor. Peki ya sonra! Maalesef silinecekler. 

Böyle acı bir konu yaşamamanız için lütfen dikkatli olun. Google Drive size 15 Gb lık, ücretsiz dosya barındırma olanağı sunuyor. Bu olanakları yaban atmayın değerlendirin.

Yukarıda anlattığım konuya dikkat ettiğinizde, canınızın yanmayacağını garantilemiş olursunuz.